Alerji olup olmadığını nasıl anlarız?

Vücudumuz o kadar mükemmel yaratılmıştır ki doğru gitmeyen bir durumda mutlaka bize işaret verir. Alerji belirtileri de bu işaretlerden biridir. Özellikle burun akıntısı, göz yaşarması, kaşıntı, bazen gaz, kabızlık gibi birçok şey alerji belirtisi olabilir.

(daha&helliip;)
Devamı...

Alerji tedavi edilir mi? Tedavi edilmezse ne olur?

Alerji vücudumuzun bir çığlığıdır aslında. Vücudumuzun hatalı işlediğini gösteren bir uyarıdır. Vücudunuzu rahatsız eden bir madde, yediğiniz bir besin, mevsim geçişlerindeki polenler ya da bazı psikolojik nedenlerden kaynaklı vücudun stres tepkisinden kaynaklı olarak da ortaya çıkabilir.

(daha&helliip;)
Devamı...

Besin alerjisi sonradan olur mu?

Besin alerjileri genellikle sonradan oluşan rahatsızlıklardır. Siz bir maddeyi sürekli tüketirseniz bir süreden sonra vücut artık o maddeye karşı tolerans geliştirir. Besin alerjilerini tıptaki karşılığı intoleranstır zaten. Tolere edememe yani vücudun tahammülsüzlüğüdür.

(daha&helliip;)
Devamı...

Alerjik rinitin sebepleri var mıdır?

Alerjik rinitin birçok sebebi vardır. Aslında temel olarak baktığınızda alerji yaratan bütün rahatsızlıklar, yani polen, kimyasal maddeler ya da diğer problemler alerjik rinite sebep olur. Ama alerjiye sebep olan alerji tepkisi veren her şey alerjik rinite sebep olabilir.

(daha&helliip;)
Devamı...

Alerjik reaksiyon, örneğin alerjik döküntü ne kadar sürer?

Alerjik reaksiyonların tipleri vardır. Bunlara aşırı duyarlılık reaksiyonları da deriz. Tip 1, tip 2, tip 3 ve tip 4 diye geçen dört çeşidi vardır. Günlük hayatta karşımıza en çok çıkan tip 1 ve tip 4’tür. Tip 1 dediğimiz alerjik reaksiyon, polenlerden tutun da herhangi bir maddenin bizde yarattığı aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır.

(daha&helliip;)
Devamı...

Besin alerjileri düzelir mi?

Besin alerjileri biorezonans metodu ile etkili şekilde düzelir. Biorezonans metodu ile bizim yaklaşımımızda besin alerjilerini sanki bir trenin lokomotifi gibi düşünüyoruz. Düşünün; lokomotif bütün treni çeken en önemli parçadır.

(daha&helliip;)
Devamı...

Alerjik rinit nedir? Tedavisi nasıldır?

Rinit burun hastalığı, burun iltihabı demek. Alerjik rinit, alerjik burun hastalığıdır. Yani burun mukozası dediğimiz burnumuzun içinde nefes aldığımızdaki o duvarlar yani burnumuzu kullandığımızda burnumuzdan geçen havayı nemlendiren mukozalar,

(daha&helliip;)
Devamı...

Bahar alerjim var, ne yapmalıyım?

Önümüz bahar. Bahardaki en önemli sorunlardan biri bahar alerjisi. Çünkü bahar gelmeye başladığında polenler uçuşmaya başlar, toz toprak uçuşmaya başlar, hatta Afrika’dan Orta Asya’dan toz bulutları gelir, bizim doğamıza karışmaya başlar.

(daha&helliip;)
Devamı...