Kemoterapinin yan etkileri nelerdir? Nasıl önlenir?

Kemoterapinin ilacın kullanım şekline bağlı olarak birçok yan etkisi vardır. En çok gördüğümüz yan etkilerden bir tanesi saç dökülmesidir. Bulantı, kusma gibi sindirim sistemiyle ilgili yan etkileri vardır. Aslında bunları yan etkiden öte ilacın etkisi olarak düşünmekte fayda var.

(daha&helliip;)
Devamı...

Gut hastaları ne yemeli, ne yememeli?

Gut hastalığı vücutta ürik asit birikimine bağlı olarak gelişen, eklemlerde tutulum yapan ve ağrı, yanma gibi şikayetlerle karakterize olan bir hastalıktır. Gut hastalarının beslenmelerinde dikkat etmesi gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır.

(daha&helliip;)
Devamı...

Gut hastaları için yürüyüş uygun mudur?

Gut hastaları yürüyüş yapabilirler. Gut hastalığını şöyle bir hatırlayalım. Vücudumuzda metabolizmamız oluşurken ürik asit denen bir bileşik oluşur. Bu bileşik böbrekten süzülürken o kadar çok miktarda oluşur ki kristalleşmeye başlar.

(daha&helliip;)
Devamı...

Besin alerjileri düzelir mi?

Besin alerjileri biorezonans metodu ile etkili şekilde düzelir. Biorezonans metodu ile bizim yaklaşımımızda besin alerjilerini sanki bir trenin lokomotifi gibi düşünüyoruz. Düşünün; lokomotif bütün treni çeken en önemli parçadır.

(daha&helliip;)
Devamı...

Meme kanseri tekrar eder mi?

Tüm kanserlerde olduğu gibi meme kanserinin tekrar etme riski vardır. Birçoğunuzun bildiği gibi benim annemin geçirdiği rahatsızlıklardan bir tanesi de meme kanseri. İlk geçirdiği kanserdir hatta 1980 yılında.

(daha&helliip;)
Devamı...

Bronşit, astıma çevirir mi?

Sırf bronşit hastalığınız var diye bunun astıma çevrilmesi diye bir şey söz konusu değil. Ama aynı hastada bronşit de astım da olabiliyor. İkisi bambaşka hastalıklar. Astım özellikle alerji tabanlı, ataklarla seyreden, tıkanıklıklarla seyreden bir rahatsızlıktır. Kronik bronşit ise yine alveollerle ilgili bir iltihabi reaksiyonudur.

(daha&helliip;)
Devamı...