Fibromiyaljide göğüs ağrısı normal mi?

Fibromiyalji hastalarında kas, bağ dokusu, kemik ve eklemde ağrı, hassasiyet ve sertlik gibi semptomlar daha yaygın olarak bilinse de bazı vakalarda göğüste ve göğüs kafesinde yoğun, keskin ve bıçak saplanıyormuşçasına bir ağrı da görülebilmektedir.

(daha&helliip;)
Devamı...

Depresyon hastaları nasıl beslenmeli?

Depresyon, anksiyete, obsesif bozukluklar gibi rahatsızlık önemli psikolojik rahatsızlıklar arasında yer alır. Psikolojik rahatsızlıklar direkt olarak bağırsaklarla ilişkilidir. Çünkü bağırsakların bozulması, bağırsak – beyin ilişkisini tetiklemektedir.

(daha&helliip;)
Devamı...

Gastrit tehlikeli bir hastalık mıdır?

Gastrit sindirim sistemimizin tahrişiyle oluşan önemli bir mide rahatsızlığıdır. Adı üzerinde gastrit. Yani midenin iltihabı manasına gelir. Midemizin tahriş olması ile ilişkili bir rahatsızlıktır. Geçer mi? Tabii ki geçer.

(daha&helliip;)
Devamı...

Soğuk alerjisi belirtileri nelerdir?

Duydunuz mu hiç, soğuk alerjisi? Birçok şeye alerji oluyor, gıda alerjisi, nikel alerjisi gibi… Soğuk alerjisi de bir alerji çeşididir. Tıpkı diğerleri gibi. Soğuk alerjisinde özellikle soğuk günlerde elinizde kızarmalar, şişmeler, zaman zaman yuvarlak kabarmalar olabilir.

(daha&helliip;)
Devamı...

İnsülin direnci nasıl oluşur?

İnsülin direncinin sebebi aslında bizleriz. Bunu çok fark etmeyiz ama özellikle karbonhidrat tüketerek insülin direnci oluşturabiliriz. Şöyle bir örnek vereyim. Hepimiz şekeri karbonhidratı çikolatayı aslında çok severiz.

(daha&helliip;)
Devamı...

Sigarayı bırakmada ilk kaç gün önemli?

Sigarayı bıraktıktan sonraki ilk 24 saat çok önemli. Çünkü uzun süredir kullandığınız bir alışkanlığınızı terk ediyorsunuz. Düşünsenize bir sevgilinizden ayrıldığınızda bile onunla gittiğiniz yollardan yürüdüğünüzde hatıralarınız aklınıza gelebilirken sigarada da

(daha&helliip;)
Devamı...

Rahim kanserinden kurtulmak mümkün mü?

Rahim kanseri kadınlarda gördüğümüz en yaygın kanserlerden biridir. Önemli bir kanserdir, çünkü hızlı ilerleyebilen bir yapısı vardır. Ama tüm kanserlerde olduğu gibi rahim kanseri de sonunun her zaman ölüm olduğu düşünülecek bir kanser türü değildir.

(daha&helliip;)
Devamı...