fbpx

Stres vücutta iltihap yapar mı?

Çağımızın en önemli hastalıklardan biri stres. Stresin vücudumuzda birçok etkisi var. Stres bizim bağışıklığımızı etkiler, bütün dengemizi bozan önemli bir rahatsızlıktır. Ve vücudumuzun strese karşı bir cevabı vardır.

(daha&helliip;)
Devamı...

Candida mantarını ne öldürür?

Aslında Candida mantarını hayatımızdan tamamen çıkarmak çok zor. Candida mantarını öldüren bazı ilaçlar, bazı kimyasal maddeler olsa da Candida mantarı bizim bağırsaklarımızda bağırsak florası ile birlikte bir denge halindedir.

(daha&helliip;)
Devamı...

Ozon tedavisi virüslerin temizlenmesine yardımcı olur mu?

Ozon tedavisi özellikle virüslerin yaptığı hastalıklarda çok etkilidir. Çünkü virüslerin birçoğunda kapsül dediğimiz virüs zarında lipit yapıdadır, yani lipit yağ tabakası demektir. Ozon gazı özellikle yüksek doz ozon dediğimiz medikal yüksek doz tedavide kullandığımız doz bu yağ tabakasını parçalar.

(daha&helliip;)
Devamı...

HPV ne kadar sürede geçer?

HPV artık hepimizin duymaya başladığı serviks kanserinin de zaman zaman altyapısını oluşturabilen bulaşıcı bir viral rahatsızlıktır. Siğil şeklinde oluşuyor. Ve temasla hijyenik olmayan tuvaletlerin kullanılması ve en çok da cinsel yolla bulaşan bir viral rahatsızlıktır.

(daha&helliip;)
Devamı...

Candida mantarı ne gibi semptomlara yol açar?

Candida mantarı başta bağırsaklarımız olmak üzere vücudumuzun birçok bölgesinde görülebilen bir mantar türüdür. Parmak aralarımızda, apış aralarımızda, ağızda… Ağızda pamukçuk yapar, hatta kadınlarda beyaz peynirimsi akıntı yapan vajinal kandidiyazistir.

“Devamını Oku
Devamı...

Helikobakter pylori kanser yapar mı?

Kanser hastalıklarını anlatırken hep bir apoptozis olayından bahsettim. Yani hücrelerimiz doğar, büyür, görevini yaparlar, yaşlanmadan intihar ederler. İşte buna apoptozis yani vücudun kendini yenileme mekanizması diyoruz. Vücudun kendisi için hiçbir şeyi şansa bırakmadığı bir sistemdir bu. (daha&helliip;)

Devamı...