Dr. Sinan Akkurt hakkında

Bir yardımcı tıp yöntemi olan biorezonans tedavisini Türkiye’ye tanıtan Dr. Sinan Akkurt, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu. İlk görev yeri olan Manisa’da dokuz yıl süreyle Aile Hekimi olarak görev yaptı. Bu sırada ulusal ve uluslararası alanda birçok eğitim programına katılarak tıp diplomasının yanına doğal tıbbın birçok yöntemine ilişkin sertifikaları da ekledi. Yurtiçi ve yurtdışında pranic şifa, matriks energetics, hipnoz, kinezyoloji gibi farklı doğal tıp yaklaşımlarında eğitimler alan Dr. Sinan Akkurt, özellikle biorezonans metodu üzerinde yoğunlaştı.

Avrupa’da yaklaşık 40 yıldır uygulanan biorezonans metodunu ilk olarak beklenmedik bir şekilde art arda kanser oldukları anlaşılan annesi ve kız kardeşine uygulayan Dr. Sinan Akkurt, yöntemin hastalığın tedavisine destek olabildiğine bu örneklerde tanıklık etti. Biorezonans metodunun ileri eğitimini aldı ve 2007 yılında muayenehanesinde bu metotla hizmet vermeye başladı.

Biorezonans metodu ile Manisa Alaşehir’deki muayenehanesinde hizmet vermeye başlayan Doktor Sinan Akkurt, 2010 yılında resmi görevinden ayrılarak İzmir Bornova’da muayenehane açarak çalışmalarına devam etti. Halen İzmir Bornova’daki muayenehanesinde aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Dr. Sinan Akkurt, yöntemin daha fazla hastaya umut olması için ayrıca uluslararası konferanslarda konuşmacı olarak kendi yöntemlerini de tüm dünya hekimleri ile paylaşıyor. Dr. Sinan Akkurt, biorezonans ile ilgili ilk kapsamlı Türkçe kaynak olan ‘Biorezonans’ kitabının da yazarıdır. (2016)

Dr. Sinan Akkurt, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Tıbbi Biyokimya kürsüsüne doktora adayı olarak kabul edilmiş olup halen burada doktora çalışması yapmaktadır.

İki çocuk babası olan Dr. Sinan Akkurt, İngilizce biliyor.

Eğitim:

 • Ege Üniversitesi, Tıp Fakültesi
 • Regumed Regülatif Tıp Enstitüsü, Almanya, Biorezonans Uzmanlığı
 • Pranik Şifa Vakfı, Hindistan, İleri Pranik Şifa ve Pranik Psikoterapi
 • Regumed Regülatif Tıp Enstitüsü, Almanya, Tamamlayıcı Kanser Tedavisi
 • Avrupa Hipnoz Kurumu, Hipnoz Eğitim Programı
 • C. Sağlık Bakanlığı, Birinci Basamakta Psikiyatri Eğitimi
 • Geo Biologia İnstitute, Almanya, Yapı Biyologluğu (Işınsal alanlar, elektrosmog ve güç alanları)
 • İsviçre, Matrix-İnform Teorisi ve Pratik Çalışmalar
 • C. Sağlık Bakanlığı, Aile Hekimliği 1. Aşama Uyum Eğitimi
 • Türk Tabipler Birliği, İş Yeri Hekimliği
 • İzmir Biorezonans Sağlık Hizmetleri, Kinezyoloji Sertifikası
 • Hindistan İçsel Şifalar Enstitüsü, İnsanın Ruhsal Özü Eğitimi
 • Sağlık Bakanlığı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Eğitimleri Sertifika Programı, Ozon Uygulamalaması
 • Sağlık Bakanlığı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Eğitimleri Sertifika Programı, KupaUygulaması
 • Sağlık Bakanlığı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Eğitimleri Sertifika Programı, Mezoterapi Uygulaması
 • Sağlık Bakanlığı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Eğitimleri Sertifika Programı, Hirudoterapi Uygulaması
 •  Sağlık Bakanlığı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Eğitimleri Sertifika Programı, Apiterapi Uygulaması
Dr. Sinan Akkurt hakkında
 •  Sağlık Bakanlığı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Eğitimleri Sertifika Programı, Proloterapi Uygulaması
 •  Sağlık Bakanlığı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Eğitimleri Sertifika Programı, Fitoterapi Uygulaması
 • Sağlık Bakanlığı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Eğitimleri Sertifika Programı, Homeopati
 • Sağlık Bakanlığı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Eğitimleri Sertifika Programı, Akupunktur

Dr. Sinan Akkurt’un Uluslararası Bicom Biorezonans Kongresi’nde yaptığı sunum başlıkları:

 • 2018 – Kötü Huylu Tümörlerin Sistematik Tedavisi
 • 2018 – Bicom Biorezonans İle Kanser Tedavisi Workshop Eğitimi
 • 2015 – Biorezonans ile Kupa Tedavisi, Biorezonanslı Kupa Tedavisinde Etkili ve Hızlı Tedavi: Örneğin Fıtık ve Kanser
 • 2014 – Akciğer Kanserlerinin Biorezonans ile Tedavisi
 • 2013 – Migren ve Baş Ağrısı Hastalıklarında Biorezonansla Tedavi
 • 2012 – Epilepsi Hastalıklarında Biorezonans Tedavisi
 • 2011 – İlerlemiş Kanser Hastalıklarında Bicom Biorezonans ile Cesaretli Tedavi

Dr. Sinan Akkurt’un biorezonans alanında yaptığı diğer sunumlar:

·         2018 – 1. Ulusal Frekans Tıbbı Kongresi, Kanser ve Biorezonans Tedavisi, İzmir

·         2018 – Magnetoterapi Kongresi, Biorezonans ve Kanser Tedavisi

·         2018 – Kanser Tanı ve Tedavisinde Bütüncül Tıp Yaklaşımları Sempozyumu, Biorezonans ve Kanser Sunumu, Bodrum, Muğla

·         2016 –Onkolojide Biorezonans Uygulamaları, 1. Uluslararası ve 3. Ulusal Tamamlayıcı Terapiler ve Destekleyici Bakım Uygulamaları Kongresi, Antalya

·         2016 – Biorezonans nedir? Uygulama alanları nelerdir? İzmir Diş Hekimleri Odası, 23. Uluslararası Bilimsel Kongre ve Sergisi

Ekibimiz

Dr. Sinan Akkurt

Dr. Sinan Akkurt

Doktor

Bir yardımcı tıp yöntemi olan biorezonans tedavisini Türkiye’ye tanıtan Dr. Sinan Akkurt, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu. İlk görev yeri olan Manisa’da dokuz yıl süreyle Aile Hekimi olarak görev yaptı. Bu sırada ulusal ve uluslararası alanda birçok eğitim programına katılarak tıp diplomasının yanına doğal tıbbın birçok yöntemine ilişkin sertifikaları da ekledi.

Derya Endoğan

Yönetici Asistanı

Trakya Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olan Derya Endoğan, finans ve muhasebe alanında farklı sektörlerde deneyim kazanmıştır. Güçlü iletişim ve analiz yeteneğine sahip Derya Endoğan, kliniğimizde Şubat 2020’den bu yana Yönetici Asistanı olarak görev yapmaktadır.

Tuğçe Taşkıran

Terapist

Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'ndan 2018 yılında mezun olmuştur. Ege Şehir Hastanesi ve Pınarbaşı 14 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde kan alma bölümünde görev yapmıştır. 2018’den bu yana kliniğimizde görev yapmaktadır.

Merve Koşak

Terapist

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Teknikerliği bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur. Çanakkale Anadolu Hastanesi'nde anestezi teknisyeni, özel bir kadın hastalıkları kliniğinde asistan ve hemşire, Kahramanmaraş Özel Megapark Hastanesi ve Marash Life Hospital'de genel yoğum bakım hemşiresi ve Manisa Özel Sekiz Eylül Hastanesi'nde koroner yoğun bakım hemşiresi olarak görev yapmıştır. 2017 yılından beri ekimizde Terapist olarak görev yapmaktadır.


Meltem Tepe

Hasta İlişkileri Sorumlusu

Muğla Üniversitesi Dış Ticaret bölümünden mezun olan Meltem Tepe, çağrı merkezi ve müşteri ilişkileri alanında farklı sektörlerde deneyim kazanmıştır. Güçlü iletişim yeteneğine sahip Tepe, kliniğimizde Şubat 2020’den bu yana Hasta İlişkileri Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

Bengü Cebeci

Terapist

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik bölümünden 2018 yılında mezun olan Bengü Cebeci, Pedagojik Formasyon’unu Ege Üniversite’sinde 2019 yılında tamamlamıştır. Engelsiz bir iletişim için 2019 yılında işaret dili eğitimi almıştır. Cebeci, 2019’dan beri kliniğimizde Terapist olarak görev yapmaktadır.

Aysun Yerlikaya

Diyetisyen

Diyetisyen Aysun Yerlikaya, 2013’te Gazi Üniversitesi Biyoloji Öğretmenliği bölümünden, 2019’da İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuştur. Katıldığı çeşitli seminer, konferans ve kurslarla eğitimlerini desteklemiştir. Yerlikaya, fonksiyonel tıp alanında kendini geliştirmiş, bu alandaki eğitimlerini de tamamlayarak fonksiyonel tıp diyetisyeni olmuştur.