Gut hastaları için yürüyüş uygun mudur?

Gut hastaları yürüyüş yapabilirler. Gut hastalığını şöyle bir hatırlayalım. Vücudumuzda metabolizmamız oluşurken ürik asit denen bir bileşik oluşur. Bu bileşik böbrekten süzülürken o kadar çok miktarda oluşur ki kristalleşmeye başlar.

(daha&helliip;)
Devamı...

Bronşit, astıma çevirir mi?

Sırf bronşit hastalığınız var diye bunun astıma çevrilmesi diye bir şey söz konusu değil. Ama aynı hastada bronşit de astım da olabiliyor. İkisi bambaşka hastalıklar. Astım özellikle alerji tabanlı, ataklarla seyreden, tıkanıklıklarla seyreden bir rahatsızlıktır. Kronik bronşit ise yine alveollerle ilgili bir iltihabi reaksiyonudur.

(daha&helliip;)
Devamı...

İnsülin direncinin tedavi seçenekleri nelerdir?

İnsülin direnci çok rahat tedavi edilebilir. Zor gibi görünür ama aslında hayatınızı, beslenme düzeninizi toparladığınızda hızla geri dönebilen rahatsızlıkların başında geliyor. Bildiğiniz gibi insülin glukozu hücre içine sokan vücudumuzun en önemli organlarından biridir.

(daha&helliip;)
Devamı...

Akciğer detoksu nasıl yapılabilir?

Akciğer detoksu bir kere öncelikle akciğere düzgün hava girişi ile olur. Akciğere düzgün hava girişi ne demek? Özellikle tozlu, dumanlı, pis havalarda bulunmak yerine daha temiz, oksijeni bol havalarda yani parkta, bahçede, hafta sonları uygun yerlerde dolaşmakla mümkün olur bu.

(daha&helliip;)
Devamı...