Stres vücudumuzda ne yapar?

Akut stres dediğimiz ani gelişen bir travmada bir kere vücudumuzda kortizol seviyemiz yükselir. Kortizol seviyesinin yükselmesi bize savaş ya da kaç dediğimiz bir tavrı gösterir. Yani o stresli ortamdan ya kaçar kurtuluruz ya da savaşırız. Örnek: Karşıdan karşıya geçiyorsunuz. (daha&helliip;)

Devamı...

Patlamış fıtık tedavi edilebilir mi?

Patlamış fıtık tedavi edilebilir. Ancak patlamış fıtık hastalığında şöyle bir sorun var. Fıtık dediğimiz kavramı herkes aynı düzeyde maalesef bilmiyor. Birkaç kelimeyle fıtığı anlatmak istiyorum. İki omurun arasında bulunan bir disk vardır. Bu disk elastik bir yapıdır ve içi sıvımtraktır. Bizim ani hareketlerimizde, yanlış bir şey yaptığımızda bu disk dışarıya bombe yapar. (daha&helliip;)

Devamı...

Diyabet tedavisinde biorezonans tedavisinin rolü nedir?

Öncelikle diyabet tedavisi derken diyabetin çeşitleri var, bunları ayırmak lazım. Tip 1 diyabet, tip 2 diyabet, hatta son zamanlarda tip 3 diyabetten de söz ediliyor.Tip 1 diyabet daha çok otoimmun bir rahatsızlıktır. Biorezonans bunların hepsinde etkilidir. Tip 1 diyabette otoimmun kuralları uygulayarak tedavi edebiliyoruz. (daha&helliip;)

Devamı...

Gizli şeker hastalığının tedavisinde biorezonansın yaklaşımı nedir?

Gizli şeker hastalığında aslında normal şeker hastalığından çok farklı olmayacak şekilde vücudun metabolizması, yani amino asit, yağ asidi ve glukoz dengemiz bozulmuştur. Vücudumuz bunların metabolizmasını artık eskisi gibi yapamadığı için, denge bozulduğu için doğru bir şekilde hareket edememektedir. Biorezonans metodunda karbonhidrat, yağ asidi ve protein ile ilgili çalışmalar yapılır öncelikle. (daha&helliip;)

Devamı...

Diyabet tedavisinde biorezonans

Diyabet dediğimiz zaman aklımıza genellikle tip 2 diyabet geliyor. Diyabetin birkaç çeşidi var. Tip 1 diyabet, tip 2 diyabet, hatta son zamanlarda tip 3 diyabet de var. Tip 1 diyabeti genelde çocuklarda görüyoruz. Tip 1 diyabeti genelde çocuklarda görüyoruz. Zayıf, hep insülin kullanan çocuklar vardır. İnsülin bağımlı diyabettir, tip 1 diyabet.

(daha&helliip;)

Devamı...