fbpx

Yeni biorezonans kitabı çıktı

Enerji tıbbı üzerine eğitimler veren Avusturalyalı Marcia Pitman ve Louise Porter’in kaleme aldığı “Biorezonans ve Enerji Tıbbında Tedavi Sistematiği” isimli kitabın, Prof.Dr. Yasemin Akçay ile birlikte bendeniz Dr. Sinan Akkurt çevirisini yaparak Türkçe’ye kazandırdık.

(daha&helliip;)
Devamı...

Ozon terapi nedir? Faydaları nelerdir?

  1. Ozon terapi nedir? Faydaları nelerdir?

Ozon tedavisi; oksijene (O2) kıyasla çok daha yüksek enerji taşıyan bir yapıya sahip kimyasal bir bileşik olan ozonun (O3) hastalıkların tedavisine yardımcı yöntem olarak kullanılmasıdır. Çok güçlü okside etme özelliği vardır. Etkin bir dezenfektasyon maddesidir. Bu yönüyle dünya çapında içme sularındaki mikropları öldürmek amacıyla arıtma tesislerinde güvenle kullanılmaktadır. (daha&helliip;)

Devamı...

Atopik üçlü: Astım, egzama ve alerji

Egzama, astım ve alerjilerin bazı vakalarda birlikte görülmesi şaşırtıcı değildir. Bu üçlüyü “atopik üçlü” olarak da adlandırırız. Örneğin bebek ve çocuklarda sık görülen egzama; ileride astım ve alerjilerin gelişmesi için bir risk faktörüdür. Her üç rahatsızlığın da iltihaplanmaya neden olması, aradaki bağlantıyı açıklamamıza yardımcı olacaktır.

(daha&helliip;)
Devamı...

Alzheimer hastalığının evreleri nelerdir?

Alzheimer hastalığı, zamanla kötüleşen ilerleyici bir nörobilişsel bozukluktur. Giderek artan hafıza kaybının yanı sıra davranış, düşünme ve dil becerilerinde de giderek kayıplar yaşanması söz konusudur. Elbette her Alzheimer hastasının bu hastalığı deneyimleyiş şekli farklı olacaktır.

(daha&helliip;)
Devamı...