Ekinezya mevsimi geldi

Başta nezle, grip, soğuk algınlığı mevsimi gelince ekinezyanın da mevsimi geldi diyebiliriz… Çünkü en çok bu hastalıklara yakalananlar soluğu ekinazyada alıyor. Son birkaç yılda ülkemizde kullanımı yaygınlaşan ekinazyaayrıca ağrı, iltihap, migren, sivilce ve kanserle mücadele amacıyla da kullanılıyor…  (daha&helliip;)

Devamı...

Kabızlığa elma

Dr. Sinan Akkurt, kabızlığa karşı şunları öneriyor: Zeytinyağı, ıspanak, komposto, lahana, brokoli, keten tohumu, incir, üzüm, pırasa yenilmelidir. Her kilo başına günlük 40 cc su içilmelidir. Elma, armut gibi kabuklu yenebilen yiyecekler de kabızlığı bitirir. (daha&helliip;)

Devamı...

Kış Kabızlığına İyi Gelecek Besinler

“En yaygın sindirim sorunları arasında başı çeken kabızlık şikayetlerinin duygusal motivasyonun, meyve – sebze tüketimi ve fiziksel aktivitenin azaldığı kış aylarında daha da yaygınlaştığına dikkat çeken Dr. Sinan Akkurt, yeterli sıvı alımı, hareketli yaşam ve lif zengini beslenme tarzının benimsenmesi konusunda uyarıda bulundu.” (daha&helliip;)

Devamı...

Kendinize iyi bakmadığınızın 8 gizli işareti

Bacağımıza birbiri ardına aniden giren kramplar, yüzümüzde çok fazla sivilce çıkmaya başlaması gibi durumlar aslında kendimize pek de iyi bakmadığımızın işaretleridir aslında. İşte bu konuda başımıza gelebilecek belli başlı durumları Dr. Sinan Akkurt’a sorduk ve şu yanıtları aldık… (daha&helliip;)

Devamı...