Ozon tedavisi

Ozon tedavisi

Ozon tedavisi; oksijene (O2) kıyasla çok daha yüksek enerji taşıyan bir yapıya sahip kimyasal bir bileşik olan ozonun (O3) hastalıkların tedavisine yardımcı yöntem olarak kullanılmasıdır. Çok güçlü okside etme özelliği vardır. Etkin bir dezenfektasyon maddesidir. Bu yönüyle dünya çapında içme sularındaki mikropları öldürmek amacıyla arıtma tesislerinde güvenle kullanılmaktadır. Ozon tedavisi, kural olarak hastalıkların tedavisinde diğer tedavilere ek olarak uygulanır ve tamamlayıcı tedavi grubuna girer. Bu alanda eğitim almış ve deneyim kazanmış hekimlerin uygulamaları ile güvenli bir yardımcı tıp metodu olarak yararlanılabilir.

Ozon tedavisi nasıl fayda sağlar?

Ozon tedavisi, mantar, virüs, bakteri gibi patonjenlerle savaşarak, bağışıklık sistemimizin aktivitesini düzenleyerek ve metabolizmayı uyararak iyileşmeyi destekler. Hücrelerimizdeki oksijen kullanımının artması, genel sağlığımızı olumlu yönde etkileyebilecek yaygın sistematik etkilere sahiptir. Ozon ve oksidatif tedaviler, hücrelerin enerji fabrikaları olan mitokondride oksijen kullanımını iyileştirir. Ayrıca sitokin üretimini ve antioksidan enzim sistemlerini etkileyerek bağışıklık sistemini ve iltihabı modüle eder.

Ozon tedavisi nasıl uygulanır?

Ozon tedavisi damar yoluyla verilebilir ve sistemik bir tedavi sağlar. Ozon tedavisi ayrıca rektal insuflasyon, vajinal insuflasyon ya da sinüs boşluklarına enjeksiyon yoluyla da verilebilir. Kliniğimizde kan görmekten korkanlar için kansız ozon diye anılan serum ozon tedavisi uygulanmaktadır. Size en uygun yönteme doktorunuz karar verecektir.

Ozon tedavisi hangi hastalıklarda etkilidir?

Birçok yaşlanma belirtisi ve kronik hastalık, oksijen kullanımının azalması ve mitokondriyal sağlığın zayıflığı ilişkilendirilmiştir. Bu faktörlerin her ikisini de iyileştirebilen ozon tedavisi, sağlıkta yaygın iyileşmelere yol açabilir. Bu tedavilerin immün modüle edici ve anti-enfeksiyöz etkileri, akut ve kronik enfeksiyonlarda ve ayrıca otoimmün durumlarda iyileşmeye önemli ölçüde katkı sağlar.

Ozon tedavisi, özellikle şu durumlarda tedavi planınızın anlamlı bir tamamlayıcı parçası olabilecektir:

 • Bağışıklık sistemi güçlendirme ihtiyacı
 • Kronik viral, bakteriyel ve mantar enfeksiyonları
 • Lyme hastalığı
 • Kronik yorgunluk sendromu
 • Fibromiyalji
 • Kanser
 • Ağrılar ve kas dejenerasyonu
 • Kalp-damar hastalıkları

Ozon tedavisi bağışıklığı nasıl güçlendirir?

Ozon tedavisi bağışıklık sisteminizi yüklerinden arındırmak suretiyle güçlendirdiği gibi işini yapmasına da yardımcı olur.  Ozon uzun süredir su ve hava için güvenli bir alternatif dezenfektan olarak  kullanılmaktadır. Ozon tedavisi ile, ozonun kendi vücudunuz için sterilize edici etkisinden yararlanabilirsiniz. Sağlıkta kullanılan medikal ozon kan dolaşımınıza girdiğinde bağışıklık sisteminizi harekete geçirir. Bağışıklığınızı uyardığı için kanınızı arındırır ve vücudunuzda yaşayan virüs, parazit, bakteri, mantar gibi çeşitli organizmaları etkisiz hale getirir.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi, ozon tedavisinin temel faydalarından biri olsa da, ozon tedavisi aslında vücudunuza çok daha fazlasını sağlar. Ozon tedavisinin diğer faydaları şunlardır:

 • Daha hızlı iyileşme
 • Artan enerji seviyesi
 • Ağrılarda azalma
 • Beyin fonksiyonlarının güçlenmesi

Özetle, ozon tedavisi sağlığınız açısından çok çeşitli yararlar sağlayabilmektedir.