Performans artırma

Özellikle sporcular, iş dünyasında yoğun çalışan kişiler, sınav baskısı yaşayan öğrenciler ve satış, finans gibi sürekli stres altında çalışan kişilerin performanslarını yükseltme amacıyla biorezonans metodundan doğal bir doping ve eğitim yöntemi olarak yararlanılabiliyor. Doruk performans (peakperformance) denen bu uygulama, biorezonans cihazı kullanılarak frekanslar yardımıyla kişinin performansının daha yükseğe tırmandırılmasına dayanıyor.

 

Biorezonansa özel performans yükleme terapisi, dikkat dağınıklığını, aşırı stresin yarattığı sorunları, halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetleri ortadan kaldırıp odaklanma sağlıyor. Aynı zamanda doğal bir doping ve eğitim metodu olarak sınıflandırılıyor.

 

Sporda ve iş yaşamında üstün başarının sırrı olan doruk performans yöntemi alanında Dr. Sinan Akkurt’un sporun farklı dallarından ve farklı sektörlerden üst düzey yönetici pek çok danışanı bulunuyor. Zihnin kontrol edilerek yüksek verimde çalışılması ve kolayca odaklanılması sonucunda beynin potansiyelini en yüksek seviyeye çıkarmayı içeren doruk performans eğitimi, psikolojik baskı altında ve çok yoğun çalışan kişilerde, okul başarısını artırmak isteyen öğrencilerde ve sporcularda kullanılıyor. Şampiyonlar Ligi Futbol Takımı Milan’a bu yöntemin uygulandığı ve 23 Mayıs 2007’de Şampiyonlar Ligi’ni kazanmalarındaki en güçlü silahları olduğu biliniyor. 2010 Kış Olimpiyatları’nda Kanada Hükümeti, Kanada Olimpiyat Takımı’nı Peak Performans sisteminden faydalandırdı ve madalyaları toplamalarında ivme oluşturdu.