Obezite kadınlarda daha mı tehlikeli?

Obezite hem kadında hem erkekte tehlikelidir. Aslında hangisinde daha tehlikeli diye bakmak anlamlı değil. Çünkü obezite metabolik bir rahatsızlıktır. Birçok hastalığın oluşumunda önemli bir risk faktörüdür. Dolayısıyla obezite ne taraftan bakarsanız bakın tehlikeli bir durumdur.

(daha&helliip;)
Devamı...

Tatlı ihtiyacımızı karşılamanın en sağlıklı yolları nelerdir?

Hastalarımızda diyetlerinde yaşadığımız en büyük sıkıntılardan biri de tatlı krizleri nasıl önleriz şikayetleri… Gün içindeki o krizleri önlemek için özellikle tarçın bizim için oldukça kurtarıcı oluyor. Süte katarak, yoğurda katarak ya da meyvelerin üzerine dökerek tarçını tüketmeniz gün içindeki kan şekeri ataklarınızı önleyecektir.

(daha&helliip;)
Devamı...

Candida diyeti nasıl yapılır?

Candida mantarı yanlış beslenme, fiziksel aktivite yetersizliği, yanlış ilaç kullanımına bağlı olarak vücudumuzda gelişen bir mantar türüdür. Bu mantar vücudumuzda çeşitli hastalıkların oluşmasına yol açar. Ayrıca candida diyetini yapmak bu hastalığını semptomlarını hafifletebilmektedir.

(daha&helliip;)
Devamı...

Kilo verirken yağ nasıl atılır?

Kilo verme hastalarımızda yaşadığımız en büyük sorunlardan biri de yağ kaybı yerine kas ve su kaybının olması. Sağlıklı kilo vermek için tüm dengelerin sağlanması gerekiyor. Bunun için de başta doğru bir menü planlaması yapmamız gerekiyor.

(daha&helliip;)
Devamı...

Gut hastaları nasıl beslenmelidir?

Gut hastalığı pürin metabolizmasının bozulmasına bağlı olarak eklemlerde ağrı, yanma, şişlikle karakterize bir rahatsızlıktır. Gut hastalarının beslenmelerinde dikkat etmesi gereken hususlara baktığımızda diyetlerinden pürinden zengin gıda gruplarını çıkarmaları gerekmektedir.

(daha&helliip;)
Devamı...

Yaşlanma karşıtı yiyecekler nelerdir?

Zamana karşı koymanın tartışmasız en önemli noktalarından biri sağlıklı beslenmedir. Gelin, bu mucizevi besin gruplarını konuşalım. Su, vücuttaki toksinlerin atılması, cilt kuruluğu ve cilt yenilenmesi için olmazsa olmazlarımız arasındadır.

(daha&helliip;)
Devamı...

Aralıklı oruç diyeti nasıl yapılır?

Aralıklı oruç diyeti kişinin belli kalori dengesinin sağlanmasıyla birlikte belli zaman aralıklarında aç bırakılma durumudur. Aralıklı orucun çeşitleri bulunur. Bunlardan ilki dönüşümlü açlık dediğimiz 5’e 2’lik sistemdir.

(daha&helliip;)
Devamı...

Zorlanmadan kilo vermek imkansız mı?

Kilo vermek aslında hiç zor değil. Ancak disiplinli olmak şart. Çünkü kilo vermenin bazı kuralları var. Öncelikle sağlıklı beslenmeyi öğrenmeniz lazım. Belli saatler arasında yemek yemeniz lazım ki bu sağlıklı beslenmenin birinci kuralıdır.

(daha&helliip;)
Devamı...

Gut hastaları ne yemeli, ne yememeli?

Gut hastalığı vücutta ürik asit birikimine bağlı olarak gelişen, eklemlerde tutulum yapan ve ağrı, yanma gibi şikayetlerle karakterize olan bir hastalıktır. Gut hastalarının beslenmelerinde dikkat etmesi gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır.

(daha&helliip;)
Devamı...

Zayıflamak için kalori hesabı yapmak gerekli mi?

Zayıflarken yapılan en büyük hatalardan biri de kalori hesabı yapmaktır. Çünkü kişi için zayıflama konusu zaten sıkıntılı bir süreç olduğundan burada kalori hesabı yapıp acaba bu yediğim gıda kaç kaloridir diye düşünürken insan motivasyonunu kaybedebiliyor.

(daha&helliip;)
Devamı...