Aralıklı oruç diyeti nasıl yapılır?

Aralıklı oruç diyeti kişinin belli kalori dengesinin sağlanmasıyla birlikte belli zaman aralıklarında aç bırakılma durumudur. Aralıklı orucun çeşitleri bulunur. Bunlardan ilki dönüşümlü açlık dediğimiz 5’e 2’lik sistemdir.

(daha&helliip;)
Devamı...

Zorlanmadan kilo vermek imkansız mı?

Kilo vermek aslında hiç zor değil. Ancak disiplinli olmak şart. Çünkü kilo vermenin bazı kuralları var. Öncelikle sağlıklı beslenmeyi öğrenmeniz lazım. Belli saatler arasında yemek yemeniz lazım ki bu sağlıklı beslenmenin birinci kuralıdır.

(daha&helliip;)
Devamı...

Gut hastaları ne yemeli, ne yememeli?

Gut hastalığı vücutta ürik asit birikimine bağlı olarak gelişen, eklemlerde tutulum yapan ve ağrı, yanma gibi şikayetlerle karakterize olan bir hastalıktır. Gut hastalarının beslenmelerinde dikkat etmesi gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır.

(daha&helliip;)
Devamı...

Zayıflamak için kalori hesabı yapmak gerekli mi?

Zayıflarken yapılan en büyük hatalardan biri de kalori hesabı yapmaktır. Çünkü kişi için zayıflama konusu zaten sıkıntılı bir süreç olduğundan burada kalori hesabı yapıp acaba bu yediğim gıda kaç kaloridir diye düşünürken insan motivasyonunu kaybedebiliyor.

(daha&helliip;)
Devamı...

Bal astıma iyi gelir mi?

Saf bal dediğimiz yani orijinal, yani hiçbir müdehale olmadan arıların kendi yuvasını peteğini yapıp, nişastadan üretilen petekler de olmayan, sıfırdan tüm kovanın ve peteğin arı tarafından yapıldığı orijinal saf ballar astıma faydalı olabilir. Çünkü arının her türlü ürünü kullanılıyor.

(daha&helliip;)
Devamı...

Vegan beslenme sağlıklı mı?

Vegan beslenme et ürünleri, süt ve süt grubu ürünler, bal gibi hiçbir hayvansal besinin tüketilmediği bir beslenme tarzıdır. Özellikle günümüzde çok fazla yaygınlaştı. Ancak bu vücut için elzem olan proteinin eksikliğine sebebiyet vermektedir.

(daha&helliip;)
Devamı...