Sigarayı bırakmada ilk kaç gün önemli?

Sigarayı bıraktıktan sonraki ilk 24 saat çok önemli. Çünkü uzun süredir kullandığınız bir alışkanlığınızı terk ediyorsunuz. Düşünsenize bir sevgilinizden ayrıldığınızda bile onunla gittiğiniz yollardan yürüdüğünüzde hatıralarınız aklınıza gelebilirken sigarada da

(daha&helliip;)
Devamı...

Sigarayı bırakmanın en kolay yolu nedir?

Sigarayı bırakmanın en kolay yolu kararlı olmaktır. Çünkü vereceğiniz karar, sizin sigara ile ilgili zaman zaman yaşayabileceğiniz yoksunlukta etkili olacaktır. Sigara çok kolay bağımlılık yapan bir maddedir, içindeki nikotinden dolayı çok hızlı bir şekilde bağımlılık yapar ve sizin hayatınızda her alanda etkili olur.

(daha&helliip;)
Devamı...

Alkol bağımlısı kime denir? Nasıl tedavi edilir?

Aslında her alkol alana alkol bağımlısı denmiyor. Alkol bağımlısı olan kişiler fırsat buldukları her an alkol alan kişilerdir. Her gün akşam yemekten sonra veya akşam saatlerinde her zaman içtiği alkollü içkisini bir iki kadeh gibi alıp sürekli tüketen kişilere aslında sosyal içici deniyor.

(daha&helliip;)
Devamı...

Sigara yoksunluğu kaç gün sürer?

Sigarayı bıraktıktan sonra normal şartlarda vücudumuzda 12 saat içinde değişiklikler başlar. Örneğin tansiyonumuz normale dönmeye başlar, detoks yapmaya başlarız, vücudumuz pozitif manada düzelmeye ve iyileşmeye başlar.

(daha&helliip;)
Devamı...

Sigarayı bırakmak baş ağrısı yapar mı?

Sigarayı bıraktığınızda 12 saat içinde yoksunluk belirtileri başlıyor ve ilk bir hafta pik yapıyor. Bir ay boyunca sürüp bir ayda yüzde 95’i yok oluyor. Geri kalan yüzde 5’i de uzunca sürer ama çok da etkisi olacağını sanmıyorum. Biorezonans metodu ile sigara bırakma tedavisine girerseniz bu belirtiler ya çok az oluyor ya da hiç olmuyor.

(daha&helliip;)
Devamı...

Sigarayı bırakınca kilo almanın önüne nasıl geçebiliriz?

Sigarayı bırakınca birçok hastamız malesef ki kilo alıyor. Tabii bunun bir takım nedenleri var. Sigara vücudumuz için yabancı bir madde olduğu için sigarayı içtiğiniz zaman vücut onu hep atmaya çalışıyor, sigaranın yabancı partiküllerini katran, nikotin ve içindeki binlerce maddeyi atmak için sürekli bir detoks halinde oluyor.

(daha&helliip;)
Devamı...