Sigara içmesine rağmen hiç hasta olmayanların sırrı nedir?

Sigara içmemesine rağmen hiç hasta olmayan nadir çıkar. “Bizim bir Mustafa abimiz vardı, günde dört paket sigara içiyordu, hiçbir şey olmuyordu” denir mesela. Böyle bir şey yok. Kulakları çınlasın benim göğüs hastalıklarından bir hocam 90 yaşlarında bir hastayı gösterip “Çocuklar bu hastada ne var?” dedi.

(daha&helliip;)
Devamı...

Bağışıklık güçlendirmeye yönelik uygulamalarınız nelerdir?

Kliniğimizde bağışıklık güçlendirmek için yapılan birçok uygulama var. Bunlardan en önemlisi biorezonans tedavisi. Bu zaten çok kereler anlattım. Biorezonans tedavisiyle alınan birkaç damla kanla vücudumuzdaki tüm yabancı maddeler, çevresel toksinler, bakteri, virüs, parazitler tespit edilip bunların ters frekansla temizlenmesi vasıtasıyla bağışıklığınızı güçlendirme şansınız var. (daha&helliip;)

Devamı...

Covid 19’a karşı direncimizi artırmak için neler yapabiliriz?

Covid-19’a karşı bağışıklığımızı nasıl güçlendirebileceğiz, bununla ilgili bilgiler vereceğim. Maske, mesafe, hijyen, bunu artık hepimiz biliyoruz ve dikkatliyiz. Bunun yanında da dengeli bir beslenme, günde en az sekiz saat uyku ve yapacağımız fiziksel egzersizler de bizi hem diri tutacaktır, hem de bağışıklığımızı destekleyecektir. (daha&helliip;)

Devamı...

Bağırsaklarımız neden ikinci beyin? Bağırsak sağlığımızı nasıl korumalı ve güçlendirmeliyiz?

Bağırsaklarımız neden ikinci beyin? Bağırsak sağlığımızı nasıl korumalı ve güçlendirmeliyiz? Hepiniz duymuşsunuzdur, bağırsaklarımız için son yıllarda “ikinci beyin” ya da “second brain” tabiri kullanılıyor. Bunun birkaç nedeni. Öncelikle bağırsaklarımıza otonom sinir sistemi direkt bağlanıyor. Bu nedenle bağırsaklarımızda olan herhangi bir olayın beyne direkt iletimi sağlanıyor. (daha&helliip;)

Devamı...

Glutatyon uygulaması damardan mı alınmalı, tabletten mi alınmalı?

Son zamanlarda moda olan bir tedavi yolu var: Glutatyon uygulaması. Biz kliniğimizde uzun zamandır glutatyon uygulaması yapıyoruz. Glutatyon, vücudumuzu, bağışıklığımızı destekleyen, toksinleri atan, yabancı maddelerin atılmasına yardımcı olan bir madde. Üç tane aminoasittan birleşip oluşan bir madde. Ve bizim için çok önemli bir madde. (daha&helliip;)

Devamı...

Kan görmeye dayanamayanlar ozon tedavisini nasıl alabilirler?

Ozon tedavisinin bağışıklığımızı güçlendirmede, enfeksiyonlarda, detoksifikasyonda, hücre rejenerasyonunda ve vücudumuzu dengelemede önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat kan görmeye dayanamayanlar var. Bu kişiler için ozon tedavisinin serum fizyolojik modeli uygulanabilir. Hepinizin bildiği gibi ozon tedavisi, kan üzerine yapılan bir uygulamadır. (daha&helliip;)

Devamı...

Ozon tedavisi korona virüse karşı korunmamıza nasıl katkıda bulunur?

Ozon tedavisi korona virüse karşı korunmamıza nasıl katkıda bulunur? Öncelikle şunu bilelim, ozon uygulaması farklı yollarla olur. Damardan, lokal, cilde olabiliyor. Bizim için ozonun bağışıklığı güçlendirmesi amacıyla yaptığımız, damardan yapılan, majör ozon denen, majör ozon uygulamasıdır. Majör ozon uygulamasında da dozlama farklıdır. Düşük doz ozon, orta doz ozon ve yüksek doz ozonun etkileri farklıdır. (daha&helliip;)

Devamı...

İyotun vücudumuz için önemi nedir?

İyot vücudumuzun en önemli minerallerinden bir tanesi. Çünkü bütün hormonların temelinde iyot molekülü var. Ama baktığınızda hangimiz ne kadar iyot alabiliyoruz, tartışılır.Çünkü iyot kaynaklarımız kurudu. Artık eskisi gibi iyot alamıyoruz. İyotun yerini tutan başka maddeleri çok alıyoruz vücudumuza. (daha&helliip;)

Devamı...

Korona virüs neden bazılarımızı daha az etkiliyor?

Korona virüs neden bazılarımızı daha az etkiliyor? Hatta neden bazılarımız farkında bile olmadan atlatabiliyoruz? Yanıtı bağışıklık sistemimizde gizli. Bugün, bağışıklığı güçlendirmek için en iyi desteklerden biri olan ozon terapisi hakkında Dr. Sinan Akkurt’tan bilgi alacağız. Çünkü en güçlü maske, güçlü bir bağışıklık sisteminin yerini asla tutamaz! (daha&helliip;)

Devamı...

PRP tedavisi nedir?

Hastaları kendi kanıyla iyileştiren ve gençleştiren PRP tedavisi nedir? PRP, plazmadan zengin trombosit demek. Yani kanınızda bulunan trombositleri ayrıştırarak, içinde bulunan büyüme faktörlerini kullanarak birçok rahatsızlığa yardımcı bir tedavi yöntemidir. PRP tedavisi hangi rahatsızlıklara çözüm sunabilir? (daha&helliip;)

Devamı...