fbpx

Kanser tedavisinde destekleyici tedavi yöntemleri nelerdir?

Kanser tedavisinde destekleyici tedavi yöntemleri nelerdir? Kanser hastalığıyla karşılaştığında hemen ilk akla gelen bu hastalığı nasıl yenerim diye düşünür hastalarımızın birçoğu. Google’a girip “Kanser tedavisi için hastane dışında neler var” diye araştırmaya başlarlar. Kanser tedavisi için birçok destekleyici yöntem var. En başta bizim yıllardır uyguladığımız biorezonans metodu var. (daha&helliip;)

Devamı...

Alerjiler neden hep bahar aylarında nükseder?

Alerjiler neden hep bahar aylarında nükseder? Bahar aylarında alerjik rahatsızlıkları daha çok görürüz. Bahar aylarında sık karşılaşılan alerjik rahatsızlıkların başında da toza, polene karşı alerjiler daha fazladır. Ama dikkat edilecek bir konu var. Etrafımıza baktığımızda çevremizde birçok ağaç var ve bu ağaçlar 12 ay boyunca polen veriyorlar. (daha&helliip;)

Devamı...

Kemoterapinin yan etkileri nasıl azaltılır?

Kemoterapinin birçok etkisi var hepimizin bildiği gibi. Bağışıklığımızı etkiliyor, halsiz hissediyorsunuz, yorgun düşüyorsunuz. Bunun en önemli nedeni kemoterapi için alınan ilacın karaciğerde metabolize olduktan sonra farklı bir maddeye dönüşüp atılım için vücudumuzda zaman geçirmesi. Ve bu maddeler özel dozlarda kullanılıyor, çünkü çok toksik, çok zehirli maddelerdir. (daha&helliip;)

Devamı...

Kalın bağırsak kanserinin belirtileri nelerdir?

Kalın bağırsak kanseri ülkemizde akciğer kanserinden sonra en sık görülen kanser çeşitleri arasında geliyor. Kalın bağırsak bildiğiniz gibi vücudumuzun atılım organıdır. Dolayısıyla kalın bağırsak kanseri durumunda görülebilecek belirtiler bağırsağı tıkanmasıyla alakalı olabilir. (daha&helliip;)

Devamı...

Memede her kitle kanser belirtisi midir?

Memede her kitle kanser belirtisi değildir. Çünkü memenin birçok hastalığı vardır. Memede iyi huylu tümörler olabilir, polipler olabilir, enfeksiyon olabilir, emzirme döneminden sonra bazı bezeler büyüyebilir. Ancak memedeki her kitle önemle dikkat edilmesi gereken, atlatılması ve geciktirilmesi büyük sorun olabilen kitlelerdir. (daha&helliip;)

Devamı...

Meme kanseri tedavisinde biorezonansın önemi nedir?

Meme kanseri ülkemizde kadınlarda en sık görülen kanser çeşitlerinin başında gelir. Öncelikle meme kanserinden korkmayın, çünkü bunun ciddi bir tedavisi var. Biorezonans metodundan da meme kanseri tedavisinde ciddi bir şekilde yararlanabilmekteyiz. Biorezonans metodunda meme kanseri hastalarına uygulanan birkaç yaklaşım var. (daha&helliip;)

Devamı...

Akciğer kanseri tedavisinde biorezonans ne işe yarar?

Ülkemizde akciğer kanser erkekler arasında en sık görülen kanser çeşitlerinin başında geliyor. Dolayısıyla ciddi bir öneme sahip bir kanser çeşididir. Bu hastaların yaşam kalitesi ve konforu diğer hastalara göre çok daha fazla düşüktür. Çünkü özellikle solunum yollarını etkilediği için bu hastaların nefes darlığı problemi had safhadadır ve aynı zamanda ciddi ağrıları olan hastalardır. (daha&helliip;)

Devamı...

Kanser hastaları ve Covid-19

Kanser hastaları özellikle ilaç tedavisinden dolayı Covid-19 açısından riskli grupta yer alırlar. Çin’den, İtalya’dan ve Avrupa’dan gelen verilere baktığımızda, özellikle ilaç tedavisi alan kanser hastalarının Covid-19 riskinin yüksek olduğunu doğrular niteliktedir. (daha&helliip;)

Devamı...